Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK
Úvod / Životný štýl

Životný štýl

Vyspite sa do pohody. Venujte pozornosť výberu vášho matraca

Správny matrac

Možno sa vám stáva, že nemôžete na svojej posteli nájsť polohu a často sa prevaľujete. Ráno sa budíte nevyspatí, podráždení a nevrlí. V priebehu dňa sa potom nemôžete poriadne sústrediť. 

Pri dlhodobejšom spánku na nekvalitnom matraci vám hrozia rôzne zdravotné ťažkosti. Nenechajte to zájsť až tak ďaleko a vymeňte takýto matrac včas za ten správny. Nemusíte behať po obchodoch a skúšať stovky matracov, len aby vám ten pravý sadol na mieru. Trendy smerujú v tejto oblasti k online nakupovaniu. 

celý článok

Teta Poldi a sicílske levy

Teta Poldi a sicílske levy

Zoznámte sa s Poldi, svojráznou Bavorkou, ktorá sa v deň svojich šesťdesiatych narodenín odsťahuje na Sicíliu. Tam sa chce vo všetkej počestnosti a s pohľadom upretým na more upiť na smrť.  Poldi sa bez parochne a fľaše brandy nepohne a je vždy pripravená na dramatický výstup. 

Po manželovej smrti sa stala zatrpknutou ženou. Napriek tomu sa naďalej veľa smeje, veľa miluje, pije, a ak jej niečo skríži plány, nedokáže to jednoducho nechať tak. Sicília je však komplikovaná, ani umrieť sa tam nedá. A tak Poldi berie osud do vlastných rúk. 


celý článok

Knihy z antikvariátu

antikus.sk

Knihy a  teraz nemyslím tie elektronické, ale klasické papierové, tu vždy boli, sú aj  budú. Je logické, že sa v súčasnosti zvyšuje pomer elektronických oproti papierovým knihám, pretože nové technológie sú čoraz lacnejšie a  dostupnejšie a  tým pádom sa diela a  informácie dostávajú k  ľuďom jednoduchšie. 

Klasické knihy však stále majú svoje významné miesto, prinajmenšom už len preto, že dielo vytlačené na papieri sa vám nikdy nevybije ani si nevypýta nové batérie. Vaše poličky domácej knižnice by ste si tiež asi ťažko vyskladali počítačovými súbormi. Šuchot listov a  vôňa papiera je pre mnohých nenahraditeľná. Faktom ostáva, že nás je väčšina, ktorých by ako dar viac potešila knižka vo fyzickej podobe, ako počítačový súbor.     

celý článok

Ako sa kvalitnou stravou ochrániť pred chorobami

Ako sa kvalitnou stravou ochrániť pred chorobami

Kto z nás by nechcel byť zdravý? Ale, ruku na srdce, koľkí z nás riešia zdravotný problém až vtedy, keď sa objaví? 

A pritom sa mu dá predísť. Stačí málo – predovšetkým trpezlivosť a šikovný návod ako na to. Ten vám vo svojej najnovšej knihe Očistné kúry ponúka odborníčka na prírodnú medicínu. 

 

celý článok

Posilnite si imunitu! Vaše telo si to zaslúži

AroniaAj vy trpíte jarnými alergiami, vadí vám pokosená tráva, peľ, alebo sa neviete zbaviť nádchy? Trápi vás zápal močových ciest alebo očakávate potomka, ktorého zdravie vám leží na srdci? Posilnite svoju imunitu a obranyschopnosť s liečivou rastlinkou menom Arónia.

Zdravé bobule vám môžu pomôcť

Arónia čiernoplodá (Aronia melanocarpa) alebo ľudovo čierna jarabina je krovitá rastlina s liečivými účinkami. V prírode sa nájde len málo rastlín, ktoré v sebe majú taký vysoký obsah antioxidantov.

celý článok

Dievča so siedmimi menami

Dievča so siedmimi menami

Príbeh života Hyeonseo Lee v Severnej Kórei, jej úteku a odvahe, akú v sebe ako osamelá a zraniteľná tínedžerka objavila, aby začala nový život v Číne. Vo svojej knihe spomienok Hyeonseo konštatuje, že život na úteku, bez identity a bez zmysluplnej existencie, nie je ľahší ako život v Kórei. 

Táto pútavá, hrdá a presvedčivá kniha odráža jej pozoruhodného ducha aj prekonané hrôzy minulosti a zároveň ponúka dôveryhodnú výpoveď o každodennom živote v Severnej Kórei.  


celý článok

Hojdanie je fajn!

hojdacie sieteHojdanie nám už od nepamäti navodzuje príjemné pocity bezpečia a pohody. Pravidelný pomalý alebo rýchlejší rytmický pohyb spôsobí, že sa intuitívne uvoľníme, vďaka čomu sme plní nových síl, entuziazmu a nápadov. 


V hojdačkách môžeme nielen driemať, ale aj hrať sa s deťmi či pracovať. Upokojujúci pocit z hojdania blahodarne vplýva na psychiku, zvlášť v dnešnom hektickom svete. Tento pocit určite treba vyskúšať!

celý článok

Prvá kniha v novom roku a hneď Škandál v lepšej spoločnosti

Škandál v lepšej spoločnostiDynamický román  s  detektívnou zápletkou. „V príbehu sme nazreli do atraktívneho prostredia šľachty a politického boja, ktorý Slovensko bude v najbližších mesiacoch tiež intenzívne prežívať,“ prezrádza Adriana Macháčová a Róbert Dyda k tomu dodáva: 

„Boli sme si vedomí, že naša kniha vyjde v čase krátko pred parlamentnými voľbami, avšak nechceli sme kopírovať iné príbehy o politických kampaniach a preto sme tému spracovali z uhla naoko dokonalých vzťahov, ktoré sú vnútorne natoľko narušené, že stačí malý impulz a zrútia sa ako domček z kariet.“

celý článok

Vákuové balenie potravín

vakuova-balickaProblém skladovania potravín je skoro taký starý ako ľudstvo samo. Už naši predkovia riešili problém, ako uchovať potraviny čo najdlhšie a na tento účel vymysleli hneď niekoľko spôsobov. Uchovávanie v chlade, sušenie, solenie, údenie, nakladanie v oleji, príp. octe, zaváranie.

Každý z nich mal svoje klady a zápory. Väčšina z nich bola určená len na istý okruh potravín (solenie a údenie na mäso,...) a navyše menili chuť a vzhľad potraviny. Revolúciu v uskladnení potravín priniesli chladničky a mrazničky. Znamená to ale, že už žiadne jedlo nevyhadzujeme? Vôbec nie.

celý článok

Veľkonočné inšpirácie – skladanie servítok

Veľkonočný zajac - servítkaAk aj vy patríte k tým, ktorí si veľkonočné sviatky radi skrášlia vlastnoručne vyrobenými ozdobami, skúste svoj sviatočný stôl ozdobiť servítkami zloženými do podoby zajačika.

Budeme k tomu potrebovať niekoľko kvalitnejších servítok, so vzorom a farbou podľa vlastného výberu. Servítky jednoducho poskladáme podľa priloženého fotonávodu a ak sa vám výsledok bude páčiť, môžete ho dotvoriť napríklad cukríkmi.

celý článok
<< 1 2 >>