Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK
Úvod / Stavba / Okná a dvere / Ochránia vás nielen pred počasím

Ochránia vás nielen pred počasím

Exteriérové roletyReč je o exteriérových roletách a exteriérových žalúziách. Rolety patria medzi najobľúbenejší tieniaci prvok, a žalúzie ním dokonca sú. 

Krátko o počasí: Slovensko leží v severnom v miernom klimatickom pásme. Je najviac ovplyvňované západným prúdením, ktoré by malo vyrovnávať prílišné teplotné výkyvy počas roka. Letá by nemali byť extrémne horúce, zimy chladné. Nemali by byť, no sú. A bude to už len horšie.

Aj keď to mnohí nechcú akceptovať, vyzerá to tak, že globálne otepľovanie je skutočné. Počasie sa blázni čoraz viac. Slnko praží odušu, búrky prichádzajú rýchlo a nečakane, sú sprevádzané silným vetrom. Mať ochranu okien, a teda i interiéru pri takomto premenlivom počasí, je viac ako žiaduce. Exteriérové rolety i exteriérové žalúzie sú na tento účel ako stvorené. Nielenže tienia a zabraňujú slnečným lúčom a horúčavám dostať sa dnu, do obydlia, ale, naopak, v zime zabraňujú úniku tepla z interiéru do exteriéru. Okrem tepelnoizolačných vlastností však dokážu váš dom i odhlučniť. S väčšou či menšou účinnosťou. V závislosti od vyhotovenia. 

Myslite popredu

Výborné je, ak sa s tieniacim systémom ráta už pri projekte. Vtedy sú rolety a žalúzie v podstate architektonickým prvkom, ktorý dokonale ladí s celkovým vzhľadom budovy. Nie je potrebné robiť ďalšie dodatočné úpravy, žiadne búranie či vŕtanie. Nič nepôsobí cudzorodo. Všetko je v najlepšej harmónii.  
Obzvlášť dôležité je myslieť popredu vtedy, ak plánujete vonkajšie rolety a vonkajšie žalúzie na elektrické ovládanie. Elektrické ovládanie si, samozrejme, vyžaduje elektroinštaláciu a už v dokončenom, hotovom dome to môže spôsobovať určité problémy. Tak rolety, ako i žalúzie je možné ovládať i manuálne, avšak elektrické ovládanie je pohodlnejšie. Čím viac ich je, tým sa pohodlie automaticky zvyšuje a ovládanie je efektívnejšie.  
Moderné tieniace prvky si je možné zaobstarať i so slnečnými alebo veternými senzormi, ktoré snímajú intenzitu slnečného žiarenia alebo intenzitu vetra a na základe vyhodnotených údajov sú schopné nastaviť sa do používateľsky najpríjemnejšej a najvhodnejšej polohy.  

Veľa výhod, prakticky žiadna nevýhoda

Zvuková a tepelná izolácia, šetrenie energie, šetrenie finančných prostriedkov. Zaujímavý dizajnový prvok. To všetko sú exteriérové rolety a žalúzie. Navyše majú ešte jednu mimoriadne príjemnú vlastnosť. Ochraňujú to, čo človek považuje vo svojom dome za najdôležitejšie. Rodinnú pohodu a súkromie. Tieniaca technika vás teda ochráni nielen pred počasím, ale i všetečnými pohľadmi susedov a okoloidúcich.

Autor: Redakcia

Komentáre (0)

Tento článok ešte nikto nekomentoval...

Pridať komentár

 E-mail: *
 Meno: *
 Titulok:
 Text:
 
 Odpíšte kód: *