Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK
Úvod / Stavba / Okná a dvere / Chráňte sa pred slnkom a horúčavami aj doma: Viete, aké tienidlá sú najlepšie?

Chráňte sa pred slnkom a horúčavami aj doma: Viete, aké tienidlá sú najlepšie?

Drevené žalúzieSlnko má rád takmer každý, no ak je ho priveľa, môže človeku liezť na nervy. Podobne ako príliš vyhriate priestory, v ktorých si ani počas noci neoddýchnete. 

Ako proti teplu bojovať? Už si nemusíte vyberať len z dvoch druhov tieniacich systémov ako kedysi, keď na trhu nebol takmer žiadny výber. Dnes si môžete zladiť žalúzie či rolety s interiérom, presne podľa svojich predstáv.

Drevené žalúzie dávajú priestor fantázii

Kto by len bol povedal, že sa budú tešiť takej obľube! Drevené žalúzie sú však inovatívnou možnosťou, ako ochrániť svoj príbytok pred nežiadúcim svetlom a teplom. Dostupné sú v rôznych prevedeniach a veľkostiach, čo je však najzaujímavejšie, dokážete ich skvelo oživiť vďaka dekoratívnym páskam. Skvelo vyniknú v provensálsky ladených priestoroch, aj v minimalistických bytoch. Viete si predstaviť, čo dokážu s nudnou miestnosťou urobiť napríklad krásne dubové žlúzie s károvanými páskami alebo staroružové žalúzie s dekoratívnou páskou v mentolovej alebo krémovej farbe? Presne takéto doplnky sú dokonalou čerešničkou na pomyselnej torte vášho príbytku. Sú však trošku hrubšie ako plechové žalúzie a preto sa nedajú montovať do okenného rámu a okenného výklenku, pretože by sa nedalo otvoriť okno. Sú však krásne, a preto si zaslúžia priestor, takže sa montujú buď na strop, alebo do 1/3 nad okno s presahmi aspoň 10 cm na každej strane okna.

“Oblečte” vaše okná rímskymi roletami!

Že ste o nich ešte nepočuli? Neveríme, momentálne sú hitom v bytovom dizajne! Ak hľadáte originálne tienidlo, rímske rolety dodajú interiéru ten pravý šmrnc. Tým, že sú zhotovené z látky, môžete si vybrať z desiatok textílií od výmyslu sveta. Kvety, vzory či roleta v jednej farbe – výber je len a len na vás. Tieto rolety môžete dokonalo prispôsobiť vášmu vkusu, a vybrať si materiál, ktorý bude skvelo ladiť s priestorom, v ktorom sa nachádza. Rímske rolety sa používajú hlavne do kuchýň a kúpeľní, prípadne tam, kde zo steny trčia veľké radiátory alebo tam, kde potrebujete ušetriť priestor.