Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK
Úvod / Stavba

STAVBA, prestavba, rekonštrukcia

Chráňte sa pred slnkom a horúčavami aj doma: Viete, aké tienidlá sú najlepšie?

Drevené žalúzieSlnko má rád takmer každý, no ak je ho priveľa, môže človeku liezť na nervy. Podobne ako príliš vyhriate priestory, v ktorých si ani počas noci neoddýchnete. 

Ako proti teplu bojovať? Už si nemusíte vyberať len z dvoch druhov tieniacich systémov ako kedysi, keď na trhu nebol takmer žiadny výber. Dnes si môžete zladiť žalúzie či rolety s interiérom, presne podľa svojich predstáv.

celý článok

Ochránia vás nielen pred počasím

Exteriérové roletyReč je o exteriérových roletách a exteriérových žalúziách. Rolety patria medzi najobľúbenejší tieniaci prvok, a žalúzie ním dokonca sú. 

Krátko o počasí: Slovensko leží v severnom v miernom klimatickom pásme. Je najviac ovplyvňované západným prúdením, ktoré by malo vyrovnávať prílišné teplotné výkyvy počas roka. Letá by nemali byť extrémne horúce, zimy chladné. Nemali by byť, no sú. A bude to už len horšie.

celý článok

Certifikované bezpečnostné okno od Makrowinu nevylomili ani za 45 minút

Certifikované bezpečnostné okno od MakrowinuČestné uznanie veľtrhu CONECO 2016 získalo certifikované bezpečnostné okno MAKROWIN SAFE, za aplikáciu bezpečnostných prvkov do drevohliníkového okna. Výrobca a vystavovateľ Makrowin, s. r. o., Detva vzbudil na tohtoročnom veľtrhu CONECO-RACIOENERGIA najväčší záujem verejnosti práve týmto výrobkom. 

Firma vo svojom stánku predvádzala vylamovanie tohto okna s bežným zlodejským náradím, ale ani za 45 minút sa to nepodarilo nikomu – ani z firmy, ani skúšajúcim záujemcom z obecenstva. Návštevníci sa tak presvedčili na vlastné oči, že kvalitné bezpečnostné okná sa oplatia.

celý článok

Ako sa vylamujú certifikované bezpečnostné okná?

Certifikované bezpečnostné okná

Divácky atraktívnu názornú ukážku odolnosti bezpečnostných drevohliníkových okien voči vlámaniu pripravil na tohtoročný veľtrh CONECO-RACIOENERGIA, Makrowin, s.r.o., Detva. 

Tento popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien, bude predvádzať vylamovanie takéhoto okna v stredu 6. apríla a piatok 8. apríla 2016, vždy o 11:00 hod. v stánku č. 300, v hale B2 v bratislavskej Inchebe.

Príďte sa pozrieť na kvalitné okná a dvere na Coneco, stánok 300, hala B2
celý článok

Rodinný dom s oknami Makrowin patrí medzi najtesnejšie domy v USA

Okná a dvere Makrowin

Popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien Makrowin, s. r. o., Detva, tradične boduje v USA so svojimi oknami a posuvnými dverami. Tentoraz vzbudila slovenská firma pozornosť výrobkami osadenými na farmárskom dome v Lincolne v štáte Massachusets (LINCOLN farmhouse - Lincoln, MA). 

Pri testoch tohto domu na vzduchotesnosť patril k jedným z najtesnejších v USA. 


celý článok

Tržby výrobcu úsporných okien a dverí Makrowin sa vlani zvýšili o 12 %

Okná a dvere Makrowin

Medziročný nárast tržieb o 12 % zaznamenal v roku 2015 popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevohliníkových a drevených okien, spoločnosť Makrowin, s. r. o., Detva. Firma zvýšila celkové tržby z 1,111 milióna EUR v roku 2014 na 1,245 milióna EUR v minulom roku. 

Na najdôležitejšom exportnom teritóriu v USA zaznamenal vlani Makrowin tržby vo výške 323 527 EUR. Informoval o tom Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti Makrowin, s. r. o, Detva.


celý článok

Referencie na produkciu okien a dverí Makrowin sú vynikajúce

Referencie na produkciu okien a dverí Makrowin sú vynikajúce

Produkcia popredného slovenského výrobcu energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien spoločnosti Makrowin, s. r. o., Detva spĺňa tie najvyššie nároky a patrí k špičke nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, kde sa firma presadila v USA. 

Okná a vchodové dvere sú pekné, moderné, s kvalitnými konštrukčnými riešeniami. Zároveň majú minimálne nároky na údržbu, dlhú životnosť a dobré tepelnoizolačné parametre.

celý článok

Makrowin dodal okná na unikátny nízkoenergetický dom v Michigene

MakrowinPopredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien Makrowin, s.r.o., Detva, opäť zabodoval v USA, keď dodal na špeciálny nízkoenergetický dom v Michigane viac ako 20 svojich trojitých okien a posuvných dverí. 

Dom s názvom "Deer Haven Residence“ si postavil na zalesnenom pozemku v blízkosti rieky Thornapple mladý architekt Evan Mathison. Pre túto stavbu chce architekt dosiahnuť certifikáciu LEED Platinum.

celý článok

Bezbariérová rolovacia protihmyzová sieť NobaRoll poteší vozíčkarov

Bezbariérová rolovacia protihmyzová sieť NobaRoll

Overený dodávateľ tieniacej techniky K-system s.r.o.,  Žiar nad Hronom,  obohatil svoju ponuku protihmyzových sietí o dve novinky - bezbariérovú rolovaciu sieť NobaRoll a priehľadnú sieťovinu TRANSPARENT. Bezbariérová rolovacia sieť NobaRoll je svetovou novinkou v oblasti dverových sietí proti hmyzu.
Spája v sebe osvedčený mechanizmus plisovanej siete Nobarrier® a vzhľad navíjacej siete. Vďaka bezbariérovému prevedeniu je táto sieť vhodná nielen do objektov, kde sa pohybujú osoby na invalidnom vozíčku, ale je zárukou, že o rám siete nezakopnete a neprivodíte si nepríjemné zranenie. Nová transparentná sieťovina zo skleného vlákna TRANSPARENT je určená predovšetkým pre pasívne a nízkoenergetické domy a prepúšťa viac svetla ako štandardné sieťoviny. Informuje o tom Andrea Kúdelová, vedúca divízie obchodu a marketingu K-systemu.

celý článok

Makrowin dobýva USA aj oknami UNI-ONE, či gilotínovými oknami

Makrowin okná UNI-ONEPopredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien Makrowin, s.r.o., Detva, odoslal v týchto dňoch špeciálnu zákazku pre zákazníka v USA. Ide o okná pripomínajúce historické okná nazývané aj gilotínové (Guillotine Windows). 

Svoj názov dostali od spôsobu zatvárania zhora dole, ktorý pripomína mechanizmus gilotíny. Zákazka je určená na historický dom v New Yorku. Ďalším úspechom firmy Makrowin na americkom trhu je prvá dodávka vlaňajšej novinky - okien typu UNI ONE, pre tamojšieho odberateľa. Informoval o tom riaditeľ Makrowinu Dušan Majer.

celý článok
<< 1 2 3 4 5 6 >>