Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK
Úvod / Dom a byt

DOM, BYT, bývanie, nábytok, kuchyňa, zariadenie

Vyberáme ideálne barové stoličky

Vyberáme ideálne barové stoličkyZariaďujete barový kút v domácnosti či dokonca vlastnú reštauráciu, alebo skutočný bar? Potom budete nevyhnutne potrebovať aj kvalitné a čo najvhodnejšie barové stoličky. Poradíme vám, ako si ich vybrať.

Preferujte materiál, ktorý do vášho priestoru zapadne najlepšie Barové stoličky sa dnes vyrábajú zo všetkých bežných materiálov. Z dreva, plastu, kovu alebo dokonca ratanu a bambusu. Vyberte si taký materiál, ktorý čo najlepšie zapadne do vášho priestoru.

celý článok

Detská izba má byť kráľovstvom

Detská izba má byť kráľovstvomMožno je vaša ratoliestka ešte len na ceste a vy už dumáte, ako jej zariadite izbu, aby sa v nej dieťatko cítilo čo najlepšie. Ak vás v rodine kritizujú, že je na to ešte skoro, mýlia sa! Plánovať môžete celých deväť mesiacov.

Nebojte sa niečoho nového, detská izba nemusí byť nutne ružová alebo modrá.

celý článok

Odlíšte sa. Nábytok na mieru vám ulahodí

Nábytok na mieruZháňate nový nábytok do domácnosti, ale neviete si vybrať v obchodoch taký, ktorý by vám vyhovoval tvarom, materiálom, kvalitou či spracovaním? 

Ak hľadáte niečo špecifické a originálne, niečo, čo vyhovuje vašim potrebám, skúste si dať vyrobiť nábytok na mieru.

celý článok

5 dôvodov, prečo uprednostniť fóliované interiérové dvere

Fóliované interiérové dvereDvere pri vchode do domu alebo bytu vedia už na začiatku naznačiť vkus majiteľa. Ale čo tie interiérové? Ľudia si dávajú viac záležať na tých vonkajších, keďže ich každý vidí, lenže aj vnútorné dvere vedia urobiť s priestorom divy. Myslíte si, že záleží len na vzhľade? 

Prečítajte si naše rady, čo pri výbere dverí zohľadňovať a prečo sú fóliované dvere skvelé pre váš interiér. Tu však buďte opatrní, pretože nie je fólia ako fólia. My hovoríme o koncovej fólii, ktorá je kvalitná a skutočne odolná voči oderu. Na takúto sa u predajcu pýtajte. Pretože existujú aj oveľa lacnejšie a menej kvalitné verzie, kedy sa povrch dverí zničí často už do dvoch rokov.  

celý článok

S čističkou vzduchu k lepšiemu zdraviu

S čističkou vzduchu k lepšiemu zdraviuV súčasnosti je ovzdušie také znečistené, že by nám skutočne nemalo byť jedno, čo dýchame. 

Aj keď väčšinu času trávime vnútri, v našich domovoch alebo kanceláriách, nemali by sme si myslieť, že sme pred škodlivinami chránení. Izbová teplota a vlhkosť predstavujú raj pre množenie mikroorganizmov.

celý článok

Štýlové doplnky do interiéru a mačka v skrini?

Vankúš zo svetraČasto krát sú to práve tie maličké a jednoduché vecičky, čo dodajú interiéru ten správny ráz a charakter aby sme si mohli povedať, „tak tu sa skutočne cítim ako doma“.
Ľuďom so vzťahom ku kvalitnej ručnej remeselnej práci zas ulahodí pocit, že ten ich kus je neopakovateľný originál, iných zas poteší skvelý nápad ako využiť staré a nepotrebné svetre. Jednou vetou „mačka v skrini“.


Autorka a zároveň zakladateľka značky Cat in the closet, Katarína Paštiaková je bývalou študentkou marketingovej komunikácie. A o tom, že to s výrobou dekoračných vankúšov z recyklovaných svetrov myslí naozaj vážne svedčí aj to, že sa do založenia značky pustila deň po štátniciach a s nulovým rozpočtom.

celý článok

Podpora štátu pre OZE vám prinesie väčšie výnosy ako bankový vklad

ThermoSolar

Máte rodinný dom? Máte nejaké úspory a neuspokojujú vás súčasné úroky v bankách? Hľadáte možnosť ako zhodnotiť svoje peniaze? Chcete sa zabezpečiť na dôchodok, aby ste mali čo najnižšie výdavky? Riešením pre tieto situácie je využiť súčasnú situáciu, keď štát rozbieha prostredníctvom SIEA (Slovenská inovačná a energetická agentúra) podporu pre Obnoviteľné zdroje energie (OZE).

Preplácať bude občanom až 50 % nákladov na inštaláciu malých zariadení na využitie obnoviteľných zdrojov energie. Ročne tak môžete v rodinnom dome ušetriť napríklad aj viac ako 200 eur za prípravu teplej vody pri využití solárneho systému z produkcie najväčšieho slovenského výrobcu slnečných kolektorov THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. Návratnosť systému sa so štátnou podporou zníži až na cca 6 -8 rokov a potom už budete mať teplú vodu prakticky zadarmo. Praxou overená životnosť solárneho systému z THERMO|SOLARU je pritom minimálne 40 rokov.

celý článok

Detské koberce vyberajte inak ako tie klasické

Detská izba

Koberce sa pomaly z našich domácností vytrácajú už dlhšiu dobu. Kedysi nimi boli pokryté podlahy do posledného milimetra v každej miestnosti. Dnes ich máme iba príležitostne, najčastejšie pred sedačkami a posteľami, aby sme my i naši hostia mali mäkko pod bosými nohami. 

Moderné koberce už nemajú za úlohu chrániť nohy pred chladom. Veď drevené parkety, plávajúca podlaha, a hlavne podlahové kúrenie sú prínosom modernej doby, do ktorého investuje skoro každý.

 
celý článok

Svetielkujúce sedačky Meteor

MeteorUrčite sa ani vy neviete dočkať jari a krásnych večerov, keď človek môže len tak tráviť čas na terase, vychutnávať si teplo, kľud a pohodu. Ak popri tom rozmýšľate čím prekvapiť susedov a známych, či zvedavcov nakúkajúcich ponad plot, možno vás osloví kolekcia Meteor od známej talianskej spoločnosti Serralunga.

Ide o ultra moderné sedačky, vyrobené z polyetylénu, tento materiál dodáva povrchu zvláštnu priesvitnosť, navyše sú sedačky vybavené aj vnútorným LED osvetlením, čo spolu s už spomenutým translucentným povrchom znamená, že vaše sedačky budú žiariť ako z iného, vesmírneho sveta.

celý článok

Tete - lavička stvorená pre dvoch

Tete - lavičkaJednoduché nápady bývajú väčšinou najkrajšie. Ten, ktorý dostala francúzska dizajnérka Chloe De La Chaise je absolútne famózny.

Lavička umožňujúca dvojaký výhľad vďaka otočnému operadlu, vám umožní prežiť očarujúce chvíle. Nemusíte sa na svet pozerať rovnako, no stále môžete byť pri sebe blízko!


celý článok
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>