Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK

Inteligentné osvetlenie

osvetlenieSlovným spojením "inteligentný dom" sa najčastejšie označuje stavba s centrálne riadenou reguláciou toku energií a riadenou elektrosústavou. Poslaním inteligentných stavieb je optimalizácia energetickej náročnosti stavby  a zvýšenie komfortu a bezpečnosti jej obyvateľov.

Aj keď sme pri stavbe domu nepočítali s umiestnením zariadení pre centrálnu správu, môžeme si spríjemniť bývanie inštaláciou zariadení pre automatickú reguláciu osvetlenia a prispieť tak k svetelnej pohode nášho domova.

Prístupová cesta a vchod do domu sú miestom, ktoré si priam žiada použitie exteriérových svietidiel s pohybovým senzorom. Môžeme si vybrať zo širokej ponuky, v rôznych prevedeniach a cenových hladinách.

celý článok

Inžiniering nie je len o stavebnom povolení

Inžiniering nie je len o stavebnom povolení

Máte v ruke hotový projekt domu a neviete, čo ďalej? Vysnívaný vlastný dom ešte ani zďaleka nemáte na dosah. Stavba = vybavovačky na úradoch, preto sa pripravte na poriadnu dávku byrokracie vo svojom živote. Ak na to nemáte čas alebo nervy, ešte stále máte k dispozícii inžiniering.

Pri návštevách projektovej kancelárie pravdepodobne padne aj ponuka inžinieringu vo veciach rôznych povolení a rozhodnutí, ktoré vás jednoduchším spôsobom posunú vpred na ceste za vlastným bývaním. Ak ste si pojem inžinieringu doteraz spájali len s vybavovaním stavebného povolenia, vedzte, že rozsah služieb býva často ďaleko širší. V konečnom dôsledku však záleží len a len na zákazníkovi, čo všetko ponechá v réžii projektovej kancelárie ponúkajúcej inžiniering a čo všetko si po úradoch „vybehá“ sám.

celý článok

Detské koberce vyberajte inak ako tie klasické

Detská izba

Koberce sa pomaly z našich domácností vytrácajú už dlhšiu dobu. Kedysi nimi boli pokryté podlahy do posledného milimetra v každej miestnosti. Dnes ich máme iba príležitostne, najčastejšie pred sedačkami a posteľami, aby sme my i naši hostia mali mäkko pod bosými nohami. 

Moderné koberce už nemajú za úlohu chrániť nohy pred chladom. Veď drevené parkety, plávajúca podlaha, a hlavne podlahové kúrenie sú prínosom modernej doby, do ktorého investuje skoro každý.

 
celý článok

Originálne barové stoličky od Fabia Vinetta

barová stolička picciottostool


Prinášame vám ďalší skvelý kúsok z prostredia talianskeho dizajnu, ktorý zaujme určite každého. Tieto barové stoličky potešia oko aj toho, kto sa o bytové dizajnové doplnky vôbec nezaujíma.

Pri pohľade na tieto barové stoličky sa nám hneď vybaví partia pánov, ktorí si vychutnávajú drink v svojom obľúbenom podniku. Z týchto štýlových barových stoličiek dýcha uvoľnenosť a pohoda, ktoré sú typické pre stretnutia dobrých známych.

celý článok

Čo by ste mali vedieť o vašej budúcej streche?

Čo by ste mali vedieť o vašej budúcej streche

Každý z nás určite túži mať vlastnú strechu nad hlavou. Keď ju raz získame, už ju nechceme vymeniť za inú. Aj to je jedným z dôvodov, prečo na jej výstavbu používať len kvalitnú strešnú krytinu. Čo by ste o nej mali vopred vedieť?

Zabudnite na farbu strechy a zameriavajte sa na funkčné vlastnosti.
I keď ako prvá vec, ktorá vás bude pri návrhu vašej strechy zaujímať, je farba, tá by mala prísť na rad až ako úplne posledná.
celý článok

Ako si vybrať ten správny bazén

Ako si vybrať ten správny bazén

Domnievate sa, že myslieť na bazén je v zimnom období zvláštne? Kdeže! Je vhodná chvíľa na rozhodovanie, pretože vás netlačí čas, netrápia horúčavy a vy si v pokoji môžete premyslieť, kam bazén umiestnite, aký bude veľký a koľko ste ochotní doň investovať. 

Možno čas, ktorý ostáva do horúcich letných dní, venujete šetreniu, aby ste si mohli dovoliť bazén snov, ktorý vám budú všetci závidieť. Aj vy sami! 

celý článok
<< 1 2 3 4 5 >>