Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK

Tržby výrobcu úsporných okien a dverí Makrowin sa vlani zvýšili o 12 %

Okná a dvere Makrowin

Medziročný nárast tržieb o 12 % zaznamenal v roku 2015 popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevohliníkových a drevených okien, spoločnosť Makrowin, s. r. o., Detva. Firma zvýšila celkové tržby z 1,111 milióna EUR v roku 2014 na 1,245 milióna EUR v minulom roku. 

Na najdôležitejšom exportnom teritóriu v USA zaznamenal vlani Makrowin tržby vo výške 323 527 EUR. Informoval o tom Dušan Majer, riaditeľ spoločnosti Makrowin, s. r. o, Detva.


celý článok

Kuchynské doplnky z Dánska

hriankovac bodumMilovníkom kvalitných a dizajnovo hodnotných kuchynských doplnkov a zariadení určite netreba predstavovať dánsku spoločnosť Bodum. Výrobky hlásiace sa k tejto značke sa dajú stručne charakterizovať ako ergonomické, funkčné a dokonalé v detailoch.

Spoločnosť, ktorú založil v roku 1944 Peter Bodum v dánskom Copenhagene patrí dnes celosvetovo k popredným výrobcom kuchynských doplnkov. Výrobky na prípravu čaju, kávy a kuchynské doplnky získali množstvo ocenení za dizajn a zaslúžili si nomináciu medzi 25-timi najobľúbenejšími svetovými produktmi.

 

celý článok

Dievča so siedmimi menami

Dievča so siedmimi menami

Príbeh života Hyeonseo Lee v Severnej Kórei, jej úteku a odvahe, akú v sebe ako osamelá a zraniteľná tínedžerka objavila, aby začala nový život v Číne. Vo svojej knihe spomienok Hyeonseo konštatuje, že život na úteku, bez identity a bez zmysluplnej existencie, nie je ľahší ako život v Kórei. 

Táto pútavá, hrdá a presvedčivá kniha odráža jej pozoruhodného ducha aj prekonané hrôzy minulosti a zároveň ponúka dôveryhodnú výpoveď o každodennom živote v Severnej Kórei.  


celý článok

Strešné detaily sú pre kvalitnú strechu rovnako dôležité ako krytina

Strešné detaily TondachAby bola vaša strecha dlhodobo v poriadku, musíte myslieť nielen na kvalitnú strešnú krytinu, ale aj na strešné detaily. Práve spoje a prechody medzi strešnou krytinou a jej doplnkami bývajú rizikovými. 

V žiadnom prípade nekombinujte značkovú strechu od spoločnosti Tondach s doplnkami pochybného pôvodu. Vždy zvoľte istotu v podobe originálnych dielov Tondach vyrábaných na mieru a kompatibilných so strešnou krytinou. Je to podobné ako pri autách - ak si kupujete najkvalitnejšie luxusné auto, nebudete ho predsa kombinovať s lacnými doplnkami neznámeho pôvodu. 

celý článok

Horúca novinka – vnútorné ohnisko Eclypsya

eclypsyaK zime a romantickým predstavám určite patrí príjemné praskanie a mihotavé svetlo ohňa, vychádzajúce z kozuba, piecky či ohniska. Francúzska spoločnosť Arkiane, ktorá pravidelne prináša na trh zaujímavé dizajnové riešenia vykurovacích telies, predstavila túto zimu naozaj horúcu novinku, ohnisko Eylypsya.

Autorom tohto praktického a bez zveličovania sochárskeho a umeleckého kusu je dizajnér Benjamin Mesnard. Tento elegantný kruhový tvar s presklenými bočnými stranami určite nezostane vo vašej obývačke nepovšimnutý.

celý článok

Prvá kniha v novom roku a hneď Škandál v lepšej spoločnosti

Škandál v lepšej spoločnostiDynamický román  s  detektívnou zápletkou. „V príbehu sme nazreli do atraktívneho prostredia šľachty a politického boja, ktorý Slovensko bude v najbližších mesiacoch tiež intenzívne prežívať,“ prezrádza Adriana Macháčová a Róbert Dyda k tomu dodáva: 

„Boli sme si vedomí, že naša kniha vyjde v čase krátko pred parlamentnými voľbami, avšak nechceli sme kopírovať iné príbehy o politických kampaniach a preto sme tému spracovali z uhla naoko dokonalých vzťahov, ktoré sú vnútorne natoľko narušené, že stačí malý impulz a zrútia sa ako domček z kariet.“

celý článok

Vyspite sa do pohody. Venujte pozornosť výberu vášho matraca

Správny matrac

Možno sa vám stáva, že nemôžete na svojej posteli nájsť polohu a často sa prevaľujete. Ráno sa budíte nevyspatí, podráždení a nevrlí. V priebehu dňa sa potom nemôžete poriadne sústrediť. 

Pri dlhodobejšom spánku na nekvalitnom matraci vám hrozia rôzne zdravotné ťažkosti. Nenechajte to zájsť až tak ďaleko a vymeňte takýto matrac včas za ten správny. Nemusíte behať po obchodoch a skúšať stovky matracov, len aby vám ten pravý sadol na mieru. Trendy smerujú v tejto oblasti k online nakupovaniu. 

celý článok

5 dôvodov, prečo uprednostniť fóliované interiérové dvere

Fóliované interiérové dvereDvere pri vchode do domu alebo bytu vedia už na začiatku naznačiť vkus majiteľa. Ale čo tie interiérové? Ľudia si dávajú viac záležať na tých vonkajších, keďže ich každý vidí, lenže aj vnútorné dvere vedia urobiť s priestorom divy. Myslíte si, že záleží len na vzhľade? 

Prečítajte si naše rady, čo pri výbere dverí zohľadňovať a prečo sú fóliované dvere skvelé pre váš interiér. Tu však buďte opatrní, pretože nie je fólia ako fólia. My hovoríme o koncovej fólii, ktorá je kvalitná a skutočne odolná voči oderu. Na takúto sa u predajcu pýtajte. Pretože existujú aj oveľa lacnejšie a menej kvalitné verzie, kedy sa povrch dverí zničí často už do dvoch rokov.  

celý článok

Tulipánová lampa – osvetlí a poteší

tulip_1Najmä teraz v zime, keď je slnečného svetla málo, musíme v našich domácnostiach častejšie využívať umelé osvetlenie. Netypické prepojenie svetla a prírody sa podarilo návrhárom z dielne Quasar.

Sú to lampy z kolekcie Tulip, ktoré majú nielen estetické ale aj praktické využitie. Tieto lampy svojím tvarom naozaj vyzerajú ako tulipány a tak ako aj tieto kvety, aj ony dokážu rozjasniť celú miestnosť. Lampy Tulip majú päť častí- lupeňov, ktoré sú spojené zipsovým systémom. celý článok

Referencie na produkciu okien a dverí Makrowin sú vynikajúce

Referencie na produkciu okien a dverí Makrowin sú vynikajúce

Produkcia popredného slovenského výrobcu energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien spoločnosti Makrowin, s. r. o., Detva spĺňa tie najvyššie nároky a patrí k špičke nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, kde sa firma presadila v USA. 

Okná a vchodové dvere sú pekné, moderné, s kvalitnými konštrukčnými riešeniami. Zároveň majú minimálne nároky na údržbu, dlhú životnosť a dobré tepelnoizolačné parametre.

celý článok
<< 1 2 3 4 5 >>