Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK

Bazény - odzimovanie

bazenS príchodom prvých jarných dní, keď nás pošteklia slnečné lúče si určite každý spomenie na letnú pohodu pri bazéne. Ak sme bazén zodpovedne pripravili na zimný spánok, nemali by sme mať problémy ani pri jeho jarnom prebúdzaní.

Ako spoznať, že už nastal pravý čas?
Pri odzimovaní bazéna sa práve tak ako pri jeho zazimovaní riadime teplotou vody v bazéne. Kým so zazimovaním počkáme až táto teplota dlhodobo klesne pod 10°C, pri odzimovaní je ten pravý čas pri teplote nad 10, resp. 15 stupňov, v čase keď už nepredpokladáme nočné mrazy.

celý článok

Hotel Alžbeta bude zrekonštruovaný v štýle cisárovnej Sisi

Hotel Alžbeta Bardejovske KúpeleHistorický hotel Alžbeta v Bardejovských kúpeľoch, ktorý nesie meno rakúskej cisárovnej Alžbety (zvanej Sisi), prechádza v súčasnosti kompletnou rekonštrukciou a znovu otvorený bude v lete tohto roku. Celkové plánované náklady na rekonštrukciu, vrátane interiéru sú 1,95 mil. EUR. 

V zrekonštruovanom hoteli pribudne pamätná izba cisárovnej Sisi, luxusný apartmán SISI, výťah a kapacita sa zvýši o 26 nových lôžok. Celý projekt je realizovaný pod neustálym dohľadom Krajského pamiatkového úradu v Prešove. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

celý článok

Odlíšte sa. Nábytok na mieru vám ulahodí

Nábytok na mieruZháňate nový nábytok do domácnosti, ale neviete si vybrať v obchodoch taký, ktorý by vám vyhovoval tvarom, materiálom, kvalitou či spracovaním? 

Ak hľadáte niečo špecifické a originálne, niečo, čo vyhovuje vašim potrebám, skúste si dať vyrobiť nábytok na mieru.

celý článok

Ako sa vylamujú certifikované bezpečnostné okná?

Certifikované bezpečnostné okná

Divácky atraktívnu názornú ukážku odolnosti bezpečnostných drevohliníkových okien voči vlámaniu pripravil na tohtoročný veľtrh CONECO-RACIOENERGIA, Makrowin, s.r.o., Detva. 

Tento popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien, bude predvádzať vylamovanie takéhoto okna v stredu 6. apríla a piatok 8. apríla 2016, vždy o 11:00 hod. v stánku č. 300, v hale B2 v bratislavskej Inchebe.

Príďte sa pozrieť na kvalitné okná a dvere na Coneco, stánok 300, hala B2
celý článok

Veľkonočná inšpirácia - maľované vajíčka, kraslice

velkonocne-krasliceUž o pár dní budeme oslavovať jarný sviatok, najdôležitejší pre kresťanov, Veľkú noc. K tomuto obdobiu sa na Slovensku viaže mnoho zvykov a tradícií, ktoré sú odlišné pre jednotlivé regióny.

Neodmysliteľnou súčasťou Veľkej noci je výzdoba našich domovov. Asi najtypickejšou ozdobou sú veľkonočné vajíčka alebo kraslice. Existuje mnoho techník na vytvorenie kraslice, od tých najjednoduchších ako je nalepovanie nálepiek až po zložitejšie, akými sú dierkované vajíčka. Dierkované vajíčka vyzerajú naozaj nádherne a zaujímavo.

Ak patríte medzi tých odvážnejších, ktorí by si trúfli sami vytvoriť takéto kraslice, máme pre vás rady, ako pri takomto zdobení postupovať.

celý článok

Vriaca aj chladená, filtrovaná voda z kohútika

hydrotapDobré nápady všade okolo nás robia náš život príjemnejším a pohodlnejším. Existencia praktických pomocníkov sa v dnešnom svete stala samozrejmou a život bez spotrebičov si dokážeme len ťažko predstaviť. Vodovodná batéria, ohrievač vody či filter vody sa už dávno udomácnili v našich domácnostiach a dávno minulé sú aj časy, keď otočenie kohútika spustilo nie len prúd čistej teplej vody, ale aj vlnu úžasu u okolostojacich.

Spoločnosť Clage patrí k popredným výrobcom ohrievačov vody a prináša mnohé inovácie na trhu. Horúcou novinkou, ktorá vám neušetrí len čas a peniaze, ale obdarí vás aj pohľadom na užasnuté tváre vašich priateľov je ZIP HydroTap ®.

celý článok

Krásnu a stálofarebnú strechu zaručí TONDACH

Krásnu a stálofarebnú strechu zaručí TONDACH

Uvažujete nad rekonštrukciou strechy, alebo nad tým akú krytinu dáte na svoj plánovaný dom? Končiaca zima je najvhodnejším obdobím na to, aby ste si vybrali najlepšie  riešenie pre vaše podmienky a dali si urobiť ponuku od špecialistov. Firma Tondach, výrobca špičkovej pálenej keramickej škridly, má odborníkov, ktorí vám urobia ponuku na mieru a to bezplatne.
Neváhajte však príliš dlho, tento rok bude v stavebníctve náročný, pretože sa rozbieha program zatepľovania so štátnymi dotáciami. Pre stavebné firmy to bude znamenať zvýšený záujem zákazníkov, nápor objednávok, predlžovanie čakacích lehôt a nedá sa vylúčiť ani zvýšenie cien. Dotácie dostanú iba tí, ktorí budú mať dom zateplený kompletne, vrátane strešného plášťa. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR uviedlo, že v prípade, že výmena strešnej krytiny technicky súvisí so zateplením strešného plášťa, bude možné do oprávnených nákladov započítať aj tieto náklady.


celý článok

Ako sa kvalitnou stravou ochrániť pred chorobami

Ako sa kvalitnou stravou ochrániť pred chorobami

Kto z nás by nechcel byť zdravý? Ale, ruku na srdce, koľkí z nás riešia zdravotný problém až vtedy, keď sa objaví? 

A pritom sa mu dá predísť. Stačí málo – predovšetkým trpezlivosť a šikovný návod ako na to. Ten vám vo svojej najnovšej knihe Očistné kúry ponúka odborníčka na prírodnú medicínu. 

 

celý článok

Rodinný dom s oknami Makrowin patrí medzi najtesnejšie domy v USA

Okná a dvere Makrowin

Popredný slovenský výrobca drevených a drevohliníkových okien Makrowin, s. r. o., Detva, tradične boduje v USA so svojimi oknami a posuvnými dverami. Tentoraz vzbudila slovenská firma pozornosť výrobkami osadenými na farmárskom dome v Lincolne v štáte Massachusets (LINCOLN farmhouse - Lincoln, MA). 

Pri testoch tohto domu na vzduchotesnosť patril k jedným z najtesnejších v USA. 


celý článok

Večer otvorenej kuchyne

Večer otvorenej kuchyne 2015

Už po štvrtý krát sa v senzačnej atmosfére uskutočnil na Štrbskom Plese večer otvorenej kuchyne.

Celé podujatie sa konalo v reštaurácii Hotela Crocus, ktorá pred nedávnom zmenila majiteľa a od júna 2015 patrí majiteľom tohto apartmánového hotela. celý článok
<< 1 2 3 4 5 >>