Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Pondelok, 23. júla 2018, meniny má Olga, zajtra Vladimír.
Chcete dostávať informácie o novinkách a obchodných ponukách? Zaregistrujte svoj e-mail.
OK

Kosenie a starostlivosť o trávnik

kosackaZákladom kvalitnej starostlivosti o trávnik je okrem pravidelného polievania, aj kosenie. A to nielen z estetických dôvodov. Kosením trávnik zároveň prehusťujeme. Trávy totiž vytvárajú nové bočné výhonky, listy a odnože a tie majú možnosť lepšie sa rozvíjať, ak sú steblá trávy pravidelne skracované.

Zároveň kosením potlačujeme traviny, ktoré neznášajú kosenie. Pri kosení je dôležité dodržiavanie správnej výšky trávnika. Tá závisí najmä od našich očakávaní. Iná výška je pri golfovom, iná pri futbalovom, iná pri okrasnom alebo rekreačnom trávniku. Samozrejme, pri kosení je dôležitá správna žacia výška kosačky.

celý článok

Dotykové zrkadlo od Stocco prehráva MP3

zrkadlo stocco s MP3 prehrávačomPoznáte ten pocit keď stojíte v kúpeľni, upravujete sa pred zrkadlom a z kuchyne začujete vašu obľúbenú pesničku? Chceli by ste dať rádio hlasnejšie, aby ste si mohli z chuti zaspievať, avšak do kuchyne sa vám tak veľmi nechce ísť?

Inteligentné zrkadlo vám s tým pomôže. Toto zrkadlo má v pravom dolnom rohu zabudovanú dotykovú konzolu, ktorá umožňuje ľahké programovanie a ovládanie rádia, dátumu a barometra. Vďaka barometru sa budete môcť rýchlo rozhodnúť ako prispôsobíte svoje líčenie a oblečenie počasiu vonku. V zrkadle je taktiež zabudovaný odparovač. A samozrejme v sebe zahŕňa aj MP3 prehrávač, vďaka ktorému si môžete vybrať svoju obľúbenú pieseň a vykročiť do nového dňa plní energie a pozitívnej nálady.
celý článok

Detská izba má byť kráľovstvom

Detská izba má byť kráľovstvomMožno je vaša ratoliestka ešte len na ceste a vy už dumáte, ako jej zariadite izbu, aby sa v nej dieťatko cítilo čo najlepšie. Ak vás v rodine kritizujú, že je na to ešte skoro, mýlia sa! Plánovať môžete celých deväť mesiacov.

Nebojte sa niečoho nového, detská izba nemusí byť nutne ružová alebo modrá.

celý článok

Vyberáme ideálne barové stoličky

Vyberáme ideálne barové stoličkyZariaďujete barový kút v domácnosti či dokonca vlastnú reštauráciu, alebo skutočný bar? Potom budete nevyhnutne potrebovať aj kvalitné a čo najvhodnejšie barové stoličky. Poradíme vám, ako si ich vybrať.

Preferujte materiál, ktorý do vášho priestoru zapadne najlepšie Barové stoličky sa dnes vyrábajú zo všetkých bežných materiálov. Z dreva, plastu, kovu alebo dokonca ratanu a bambusu. Vyberte si taký materiál, ktorý čo najlepšie zapadne do vášho priestoru.

celý článok

Textilná omietka - tekutá tapeta

textilna-omietkaŽe „bývanie ako v bavlnke“ nie je len fráza, potvrdí každý kto zažil hebké ticho a pôvab miestnosti, ktorej steny ozvláštnila dekoračná textilná omietka.

Tento spôsob úpravy steny a dekorácie interiéru sa teší veľkej obľube za oceánom, odkiaľ úspešne preniká do interiérov v Európe. Textilná omietka, často nazývaná aj tekutá tapeta, je svojou podstatou určená výhradne do interiéru. Jej hlavnú zložku tvorí prírodné bavlnené vlákno ako suchá zložka, tekutú zložku tvorí vodou riediteľné lepidlo na akrylátovej báze. Farebná rozmanitosť je daná bavlnenou zložkou, ktorá môže byť často krát kvôli snahe o získanie rozmanitej štruktúry povrchu doplnená vláknom ľanu, viskózy, flitrami v rôznom pomere a vzájomných kombináciách.

celý článok

Starostlivosť o záhradu na jar

zahrada-na-jar-snezienkyPomaly sa končí zimné obdobie a privítajú nás teplejšie a slnečnejšie jarné mesiace. O jarnej starostlivosti o záhradu musíme však uvažovať už teraz, aby sme neskôr, keď sa oteplí a celodenná teplota bude nad bodom mrazu, mohli zrealizovať plán jarnej obnovy.

Na začiatku nášho plánu je prehliadka záhrady a zmapovanie situácie o tom, čo je potrebné upraviť, opraviť, zrenovovať, odstrániť či vytvoriť. So starostlivosťou o záhradu sa jednoznačne spája aj náradie, ktoré by sme mali taktiež skontrolovať a posúdiť jeho stav a následne ho pripraviť na ďalšie užívanie.

celý článok

Moderná kuchyna od Toncelli

toncelli-kuchynaAj vy patríte k priaznivcom chladných, silných a nápaditých kuchýň? Ak áno, ultra moderná kuchyňa Essential Wind je to pravé. Dovoľte nám previesť vás ňou.

Nová Essential Wind od Toncelli je modernou kuchyňou, ktorá je poskladaná zo vzrušujúcich a nápadných častí. Táto kuchyňa je charakterizovaná elegantnou linearitou. Časť určená na varenie je umiestnená medzi multifunkčným sporákom a časťou na pečenie, ktoré je  zabudovaná v nábytkovej stene. 
Výlevka a časť na prípravu jedál sa nachádzajú v centrálnej oblasti. Výrazný obdĺžnikový ventilátor je umiestnený nad sporákom, a okrem toho, že spĺňa svoju funkciu je neprehliadnuteľným kúskom v tejto kuchyni. celý článok

Trávnik - jarná starostlivosť

travnikZima sa pomaly končí a nastal čas, kedy by sme sa mali venovať viac pozornosti a starostlivosti našej záhrade. Je to práve trávnik, ktorý v záhrade tvorí podstatnú časť zelenej plochy, a tak ako iné rastliny aj on vyžaduje na jar našu pozornosť.

Kedy je správny čas?
Keď sú ranné či večerné mrazíky už len zriedkavou spomienkou na končiacu sa zimu a pôda nášho trávnika je dostatočne suchá, nastal čas začať s jarným upratovaním. Oceľové hrable najlepšie poslúžia pri odstránení organických a iných nečistôt z trávnika. Čím hustejšie hrable zvolíme, tým viac nečistôt odstránime.

celý článok

Teta Poldi a sicílske levy

Teta Poldi a sicílske levy

Zoznámte sa s Poldi, svojráznou Bavorkou, ktorá sa v deň svojich šesťdesiatych narodenín odsťahuje na Sicíliu. Tam sa chce vo všetkej počestnosti a s pohľadom upretým na more upiť na smrť.  Poldi sa bez parochne a fľaše brandy nepohne a je vždy pripravená na dramatický výstup. 

Po manželovej smrti sa stala zatrpknutou ženou. Napriek tomu sa naďalej veľa smeje, veľa miluje, pije, a ak jej niečo skríži plány, nedokáže to jednoducho nechať tak. Sicília je však komplikovaná, ani umrieť sa tam nedá. A tak Poldi berie osud do vlastných rúk. 


celý článok

Certifikované bezpečnostné okno od Makrowinu nevylomili ani za 45 minút

Certifikované bezpečnostné okno od MakrowinuČestné uznanie veľtrhu CONECO 2016 získalo certifikované bezpečnostné okno MAKROWIN SAFE, za aplikáciu bezpečnostných prvkov do drevohliníkového okna. Výrobca a vystavovateľ Makrowin, s. r. o., Detva vzbudil na tohtoročnom veľtrhu CONECO-RACIOENERGIA najväčší záujem verejnosti práve týmto výrobkom. 

Firma vo svojom stánku predvádzala vylamovanie tohto okna s bežným zlodejským náradím, ale ani za 45 minút sa to nepodarilo nikomu – ani z firmy, ani skúšajúcim záujemcom z obecenstva. Návštevníci sa tak presvedčili na vlastné oči, že kvalitné bezpečnostné okná sa oplatia.

celý článok
<< 1 2 3 4 5 >>